OSOBNÍ PODPORA PO POTRATU

 • OSOBNÍ PŘÍBĚH
  Vyslechnu tvůj příběh přesně tak, jak ho potřebuješ vyprávět, ať už jsi o miminko přišla ve kterékoliv fázi těhotenství nebo při / po porodu. Probereme také aktuální pocity, kterými si procházíš. To je startovní čára pro společnou práci.
 • HARMONIZAČNÍ TECHNIKY
  Nabídnu ti různé antistresové techniky pro tělo i mysl, se kterými můžeš začít ihned a zaberou ti jen minimum času.
 • POSÍLENÍ TĚLA
  Fyzická regenerace je po potratu velmi důležitá, zvlášť pokud si přeješ brzy znovu otěhotnět. Probereme spolu tedy i to, jak tělo a plodnost jemně podpořit.
 • ŽIVOTNÍ MILNÍK
  Jak to udělat, aby potrat nebyl koncem, ale naopak novým začátkem? Jak oddělit příběh miminka, které odešlo, a toho, které teprve přijde? I to je cílem našeho společného online sezení.
 • PÁNEVNÍ DNO
  Do pánevního dna se po potratu ukládá stres z fyzického i psychického traumatu, kterým jsi prošla. Naučím tě, jak se s touto částí těla propojit, opečovat ji a připravovat na další těhotenství.

POCITY, KTERÉ MOŽNÁ PRÁVĚ PROŽÍVÁŠ

Nevíš, co máš příště udělat jinak / lépe, aby se ztráta miminka neopakovala. Je ti nepříjemné, že situaci nemáš pod kontrolou.
BEZMOC
Pláčeš, truchlíš, lituješ miminka, sebe, partnera... Máš dojem, že to nikdy nepřejde. Ptáš se sama sebe, jak s touhle ztrátou dál žít a jak být znovu šťastná.
LÍTOST
Zlobíš se. Na sebe, že jsi to "nezvládla", na partnera, že ti není dostatečnou oporou, na lékaře, že se nechovali citlivě, na lidi v okolí za jejich řeči, na miminko, že tě opustilo...
VZTEK
Nemáš chuť ani sílu se do ničeho pouštět. Jsi každý den bez nálady. Nevíš, jak znovu najít radost a motivaci k další snaze o těhotenství.
SLABOST

PROŠLA JSEM TÍM TAKÉ

Když jsem v červnu 2019 našla na těhotenském testu dvě čárky, ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že mě za několik měsíců čeká nejtěžší zkouška v životě. 

Mé 2. těhotenství sice bylo náročné, ale dcera se podle všech vyšetření vyvíjela ukázkově. Přesto jsme ji v říjnu 2019, v 5. měsíci ztratili kvůli infarktům placenty.

Vytřídalo se ve mě mnoho emocí a jejich odstínů. Od prázdnoty a selhání přes (sebe)lítost a zradu až po velký strach o vlastní zdraví, obavy z dalšího těhotenství...

Půl roku jsem procházela bolavou a intenzivní prací na regeneraci těla i mysli, protože jsem se odmítla vzdát. Odmítla jsem další roky jen přežívat v lítosti, bez radosti a lásky k životu, která mi byla vždycky vlastní.

A tak vzniklo Vypni hlavu, živá a pomáhající vzpomínka na naši dceru. Našla jsem smysl její návštěvy a dnes už zkušenost s potratem nejen přijímám jako součást svého příběhu, ale jako prožitek, bez kterého bych nebyla tím, kým jsem - sama sebou se zdravě nastavenými hranicemi, sebehodnotou, vděčností za maličkosti...

Nyní se snažím být nablízku všem andělským maminkám, které to potřebují, se kterými ladí můj přístup k hojení duše i těla, které zase chtějí být šťastné a vzpomínat na toto těžké období hlavně s láskou. Jde to.

Bude mi ctí jít na téhle dobrodružné cestě vedle vás. Právě tak dlouho, jak budete potřebovat.

Hodně sil a jedno velké objetí.

Klára

Jak dlouho tě budu doprovázet?

Každou ženu doprovázím tak dlouho, jak potřebuje. Po ztrátě miminka doporučuji zaměřit se na psychickou péči po dobu 3 - 6 měsíců... Dlouhodobá psychická stabilita a smíření se ztrátou vyžaduje čas. Proto nabízím i zvýhodněné balíčky. Ale i jedno sezení velmi povzbudí. 

Kontinuální spolupráce, při níž se s klientkou vidím po 3 až 5 týdnech, nám dává dostatek prostoru pro osobní sdílení (to je potratu velmi důležité a hojivé), možnost využít více úlevujících technik, průběžně vyhodnocovat změny a vykročit úpravou životního stylu & podporou plodnosti směrem k duhovému těhotenství, pokud žena plánuje další miminko.

Systematický přístup je klíčem k tomu, aby si žena úlevu od vnitřního napětí neužívala jen pár dní na vlně pokonzultační motivace, ale aby si vše udržitelně ukotvila ve svém životě a spokojenost stala jejím novým standardem.

Regenerace po potratu je citlivý proces trvající minimálně čtvrt / půl roku. Během této doby psychický stav ženy často kolísá od smutku k naději v příští těhotenství, od těšení ke strachu, z odhodlání do bezmoci, od smíření k vlně lítosti...

Vybrat si můžeš některý z balíčků níže, nebo ti ráda sestavím individuální. Stačí si rezervovat seznamovací 20minutové online sezení zdarma, kde se blíže seznámím s tvým příběhem.

Sezení můžeš využít jednorázově, nebo ve zvýhodněném konzultačním balíčku. Toto jsou nejčastější problematiky, které s klientkami řeším, ale balíček můžeme společně sestavit i jinak.

balíček 3 sezení

OD ANDÍLKA K DUZE

Na této cestě tě provedu nejprve loučením s miminkem, které odešlo, a smířením se situací tak, jak je. Bez odpoutání se od nevydařeného těhotenství by totiž to další přineslo o to větší strach a nejistotu. 

Těhotenství po předchozí ztrátě je vždy náročné, protože si v těle i duši neseme trauma. Správně zhojená jizva ale nebolí. A o to nám jde.

V druhé polovině spolupráce se věnujeme důkladné psychické i fyzické přípravě na další těhotenství, abys cítila větší jistotu, že děláš maximum pro jeho zdárný průběh. I to přináší během čekání na duhové miminko větší klid.

Aktivně také pracujeme se strachem, který se po předchozí špatné zkušenosti objevuje. 

Pro specifickou fyzickou péči doporučuji některým klientkám (např. kvůli určitým diagnózám) prověřené specialisty, kteří jim se zdravotním stavem pomohou více do hloubky. 

balíček 3 sezení

HLUBOKÉ LÉČENÍ MYSLI

Některé ztráty bohužel přicházejí až v pozdějších fázích těhotenství a bývají o to traumatičtější. Jestliže zatím neplánuješ znovu otěhotnět, zaměřujeme se na její aktuální psychický stav tak, jak se vyvíjí během naší spolupráce.

První sezení je vždy hlavně o sdílení. Vyslechnu tvůj příběh o andělském miminku, protože o něm možná nemáš příležitost mluvit zcela upřímně. Naše sezení je k tomu bezpečným prostorem. Protože právě slova a slzy v prvních týdnech a měsících hojí nejvíce.

Na základě tvé jedinečné zkušenosti ti doporučím nejvhodnější regenerační a harmonizační techniky. 

Na žádnou z žen, kterou jsem provázela po pozdní ztrátě miminka, nezapomenu. Jejich silné příběhy v sobě nesou bolest, ale i odvahu a odhodlání. Vážím si toho, že mohu být průvodcem na jejich cestě k překonání této zkušenosti.

Každé sezení je originál. Vždy ženu nejprve vyslechnu, doptám se na vše důležité a nabídnu varinaty pro práci s tělem i myslí. Kombinuji koučovací, mindfulness a snadné antistresové techniky, které jsou časově nenáročné, ale při pravidelném opakování vedou ke snížení stresu a uvolnění. Ženy se snažím vést hravou formou, aby jim změny v životním stylu přinášely dobrý pocit a věnovaly se jim s radostí.

Tady se dočteš o mém přístupu více.

Zakládám si na komplexním přístupu, aby mé klientky dostaly jedinečnou péči s dlouhodobými výsledky.

ZPĚTNÁ VAZBA OD KLIENTEK

Klárko, děkuji mockrát za dnešní sezení. Ani nejde říct, jak moc se mi díky němu ulevilo. Spoustu mi toho dalo (tipů, jak dál, na co se zaměřit, nastavit si dílčí cíle na cestě za miminkem), utřídilo mi myšlenky, a myslím, že už přichází i maličká naděje, že bych to skutečně mohla všechno zvládnout. Budu na sobě pracovat, aby tu se mnou zůstala a dál rostla. Opravdu mi pomohlo se svěřit někomu, kdo si ztrátou prošel také, ten pocit porozumění je téměř nepopsatelný. Moc a moc Vám z celého ❤️ děkuji.
A.
Kláro, byla jste skvělá a přivedla jste mě na další věci, které můžu zpracovávat . Moc ráda Vás zase uvidím. Cítím se silnější a plná dojmů, lehká nervozita a stažení žaludku, jak to povídání s Vámi bylo silné. Děkuji moc.
M.
Moc Vám Děkuji Klári!!! Sestra byla moc spokojená. Děkuji Vám za to, co děláte! A za tak rychlou pomoc sestře.
Š.
Ještě jednou, Klárko, moc děkuji za všechno. Jste anděl.
L.
Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si s vámi popovídat o tomto specifičtějším tématu, jelikož jsem nenašla zatím nikoho, u koho by mi to bylo takovým přínosem, jako u vás. Moc děkuji. Včera jsem byla schopná to jakž takž převyprávět partnerovi a také mu přístupy a úhly pohledu, o kterých jsme se bavily, připadaly skvělé a že by mi hlavně mohly pomoct 🙂 Což určitě ano. Teď uvažuji o tom, že si dám čas na vyzkoušení práce se strachem, ale že bych si k tomu "nadělila" podpůrný webinářový balíček, abych byla více v klidu. Dívala jsem se, že jsou tam i různé relaxační techniky a hodně informací, což je super. Děkuji moc.
P.
Dobrý den Klárko,vím,že je brzy,ale mám ohromnou radost a jsem šťástná, že Vám mohu oznámit tu novinku. 🥰 Ano, dnes jsem na testu uviděla 2 čárky🙏🏻 Neuvěřitelné štěstí a musela jsem Vám to napsat.jsem na sebe strašně pyšná a největší DÍKY patří VÁM ❤️ Vy jste mě uzdravila, když jsme přišli o Sofinku a vy jste mi ukázála jakou cestou mám jít ❤️ I když mě napadají černé scénáře, tak si hned uvědomím, že já to nemám za týden vyřešené, ale našla jsem v sobě tu trpělivost a hlavně víru, že se to povede. Je tam vidět práce a chuť do života. Jsem šťastná a doufám, že vám budu jednou moct poslat fotečku. 😍
M.

Refence vybrané z instagramových zpráv a e-mailů od klientek.

Preferuješ osobní setkání?

Při osobní konzultaci mám možnost klientkám nabídnout širší výběr technik, se kterými lze na jejich tématu pracovat. Výsledkem je intenzivnější zážitek ze sezení a často také rychlejší výsledky. 

Pro dlouhodobé online klientky je osobní setkání příjemným zpestřením série našich konzultací na dálku. Oba formáty je možné střídat podle toho, jaké problematice se společně právě věnujeme. Vše přizpůsobuji na míru každé klientky.

Na co se můžete těšit u mě v koučovně?

 • útulné zázemí
 • pohodlná relax zóna pro vizualizační techniky práce s myslí
 • možnost aromaterapie během sezení
 • odpočinkové odreagování od běžného spěchu
 • krásný výhled na pražský Břevnovský klášter

KONZULTACI MŮŽEŠ TAKÉ VĚNOVAT JAKO DÁREK.

CHCI SE ZEPTAT / REZERVOVAT SI TERMÍN

Přemýšlíš o konzultačním balíčku? Rezervuj si 20 minut seznamovacího sezení zdarma, kde společně probereme, jak by osobní podpora pro tebe vypadala?

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení tohoto dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

CENÍK INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ

Online konzultace 60 minut
1 500 Kč
Online konzultace 90 minut
2 000 Kč
Osobní konzultace 75 minut
2 termíny týdně vyhrazuji na osobní konzultace ve své koučovně (Bělohorská 186/161, Praha 6)
2 000 Kč
Balíček 3 x 60 minut
Cena zvýhodněná o 300 Kč.
4 200 Kč
Balíček 3 x 90 minut
Cena zvýhodněná o 450 Kč.
5 550 Kč
Balíček 3 x 75 minut osobního sezení
Cena zvýhodněná o 300 Kč.
5 700 Kč
Měsíční whatsapp podpora
Pondělí - pátek od 9:00 do 17:00 možnost hlasové / textové rychlo-konzultace aktuální situace. Lze objednat k balíčku i samostatné konzultaci.
2 500 Kč

Před prvním sezením se hradí pouze rezervační poplatek.

Ke konzultačním balíčkům relaxační nahrávka dle vlastního výběru jako dárek.