JMENUJU SE KLÁRA A...

...Poslední roky do svých medailonků na první místo píšu, že jsem máma úžasného kluka Olivera. Vlastně jsem to teď udělala znovu. Nicméně...

Hlavně jsem člověk, který neustále hledá v životě pocit bezpečí a harmonie. Člověk, který žil roky v přesvědčení, že lásku a uznání si musí zasloužit dřinou. Člověk, kterému hodně záleželo na tom, co si myslí ostatní. Který žil v domnění, že myslet na sebe je sobectví. Který často přehnaně empaticky soucítí s ostatními a sahá proto do svých energetických rezerv. Člověk, který až po velké osobní ztrátě zjistil, že se z těch rezerv nedá brát na dluh a je potřeba tam taky dávat nazpátek - sobě. 

A tak vzniklo mé další milované dítě v podobě projektu VYPNI HLAVU.

Protože jsem cítila obrovskou touhu po změně. Protože jsem se konečně vykašlala na to, co by si ostatní třeba mohli myslet. Proto, abychom všichni posílili své vnitřní zdroje energie a nemuseli ji čerpat od jiných. Vnikl proto, aby ti ukázal, že bezpečí i harmonii máš v sobě. Proto, aby ti skrze relaxace dal pocítit, že láska není za odměnu, ale prostě jen je. A dát kus sám sobě nemá se sobectvím nic společného.

Začíná to tím, že si najdeš čas na sebe, pro sebe a se sebou. Teprve, když začneš dávat sobě, máš dost i pro ostatní. Klišé? Vyzkoušej to a uvidíš.

VYPNI HLAVU není o mém monologu, proto budu ráda za tvoji zpětnou vazbu nebo dotaz. Obrátit se na mě můžeš na e-mailu: klara@vypnihlavu.cz

O VYPNI HLAVU

V dlouhodobém stresu, depresi nebo úzkostných stavech probíhají v našem těle chemické reakce potřebné pro přežití, nikoliv takové, díky kterým bychom se cítili veselí a spokojení. Mozek produkuje stresové hormony, které se pak krví dostávají ke všem našim orgánům. Trpí naše imunita, trávení i nervový systém. Ať je příčinou tohohle stavu cokoliv, změna k lepšímu je jen otázkou rozhodnutí. Chceš s tím něco dělat?

Začni pečovat o své bolavé místo příjemně skrze uvolnění. Na mém e-shopu k tomu najdeš konkrétně zaměřené relaxace a na blogu články s dalšími tipy. Budeš se divit, kolik síly ti vlije do žil pár minut pravidelného vědomého odpočinku. 

Proč jsem se pustila do tvorby relaxační nahrávek? Už 10 let zkouším kvůli psychosomatickým problémům různé způsoby zklidnění. Je to neustálý proces a v každém období mi vyhovuje něco trochu jiného. Ale řízené meditacerelaxace jsem si zamilovala dlouhodobě. Věnuju si totiž díky nim chvilku péče a absolutní pozornosti. Navíc fungují od prvního poslechu.

Dosud jsem ale nenašla portfolio relaxací, ze kterého bych si mohla dlouhodobě vybírat na každé období jinou - aktuálně potřebnou. Protože psaní je odmalička mojí přirozeností a díky podcastům jsem se naučila pracovat i se zvukovými nahrávkami, napadlo mě vytvářet vlastní relaxace. Zaměřuji se v nich na konkrétní témata, protože o to lépe a rychleji mohou zapůsobit.

STRES NENÍ NORMÁLNÍ

Rozhodla jsem se, že už nedovolím, aby stres byl v mém životě standardem a výmluvou. Mým cílem je psychická i fyzická rovnováha. Přehodnotila jsem pracovní aktivity, mezilidské vztahy (včetně toho k sobě samotné) a přístup k odpočinku.

Balancuju volný čas s pracovním a dnes už vím, že nepotřebuju denně hodinu nicnedělání. Stačí chvíle relaxace, třeba večer před spaním, abych vypla hlavu a usnula kvalitním spánkem. Je to "jen" volba: Vyhovuje ti být nonstop ve stresu? Pokud ne, čti dál a vyraz se mnou. I já jsem stále na cestě k rovnováze.

VYPNI KDEKOLIV

RELAXACE je dokonalým nástrojem k rychlému uvolnění těla i mysli, který funguje:

  • doma v posteli
  • ve sluchátkách v mhd
  • během náročného dne v práci/na mateřské
  • při koupeli se svíčkami
  • na cestách

JDI DO TOHO HNED

K eliminaci chronického stresu stačí zpomalit a dovolit si pár minut hlubokého odpočinku. Spokojenost a harmonie se nezjeví bez tvého přičinění. Běž jim naproti. Prvním krokem je možná právě VYPNI HLAVU, kde pro tebe chystám nové relaxace i další inspiraci k velkým změnám v malých krůčcích.

Kompletní nabídku relaxací, včetně audio ukázek, najdeš zde. Bonusy, články a novinky najdeš v sekci zdarma a na blogu.