Mých 5 NEJoblíbenějších youtube lekcí jógy

Už několik dní se vám chystám napsat článek. Mám trochu pocit, že to blogu dlužím, protože jsem ho vedle všech těch novinek na webu a e-shopu zanedbávala. A především se s vámi chci podělit o jeden ze způsobů mého odreagování a aktivního odpočinku – super online lekcemi jógy, díky kterým ušetříte čas i peníze za fitko.

PROTAŽENÍ, ROZPROUDĚNÍ

Desítky různě zaměřených lekcí najdete například na kanále Still on the way. Ať už s jógou začínáte, nebo se jí už nějaký ten pátek věnujete, rozhodně si tu vyberete. Bez ohledu na to, kolik zrovna máte na cvičení času a energie. Mimochodem je tu i večerní lekce pro lepší spánek. Párkrát už jsem ji v časové tísni cvičila, protože jsem se k protažení dřív než večer nedostala.

Nicméně mojí zatím nejoblíbenější lekcí na tomto kanále je variace na pozdrav slunci. Jde o rychlou a zároveň dynamickou sestavu, která mě zaručeně protáhne a nesebere ani 10 minut. Prostě značka ideál!

JÓGA PRO ŽENY

Skvělou lekci na prodýchání a uvolnění pánevního dna/podbřišku jsem objevila nedávno na slovenském kanálu Fitshaker. Dvacetiminutovka pohodového, přesto efektivního cvičení uteče pod vedením tohoto videa jako voda a oblast podbřišku je po ní krásně uvolněná. A hlavně si ji uvědomujete, což je první krok k tomu, abychom nebyly neustále tak stažené jako dřív. Fajn je na téhle lekci i to, že ji můžete cvičit během menstruace na úlevu od případných bolestí.

HORMONÁLNÍ JÓGA

Když už jsme u lekcí pro ženy, čerstvě mám další úžasný objev, kterým je kanál Yoga with Kassandra. Jako první jsem cvičila lekci zaměřenou na hormonální balanc, protože pro mě i toto začala být součást mého ženství. Preventivní a průběžná péče o mé ženské orgány a pánevní dno. Skrývá se v něm totiž mnohem více síly a zároveň i blokád, než tušíme, dokud se o něj nezačneme blíže zajímat. Tahle online lekce hormonální jógy mě naučila nové cviky a ukázala mi nový zážitek ze cvičení. Nemůžu jinak než doporučit všema deseti!

S Kassandrou si ale můžeš zacvičit i jakoukoliv jinak zaměřenou lekci. O kvalitě jejích videí svědčí myslím už jen počet jejích odběratelů, kterých je víc než 760 tisíc.

INTENZIVNÍ LEKCE A DECHOVÉ TECHNIKY

Pokud aspoň občas cvičíš jógu podle Youtube, nejspíš už jsi zaregistroval(a) kanál Zuzany Klingrové, která vytváří videolekce v nejvyšší kvalitě. Pro mě jsou pro každodenní cvičení většinou dlouhé, ale když už si se Zuzanou zacvičím, stojí to za to! Líbí se mi její hodně specificky zaměřené lekce, protože si s ní tak mohu odcvičit sestavy, které hned tak někdě jinde nenajdu.

Zuzana se taky ve více videích věnuje dechovým cvičením. I ty vřele doporučuju zkouknout a vyzkoušet! Rychlá lekce ulevující staženému hrudníku po pracovním dni u počítače je relaxem, který stihne každý, kdo se nevymlouvá a v mém výběru nesmí chybět.

Toť moje aktuální pětka favoritů youtube jóga lekcí. Doufám, že ti přinesla trochu sportovně-odpočinkové inspirace a že si aspoň některou z lekcí taky zamiluješ.